نوبت دهی آنلاین آئین نامه و عملی
خانه / آموزش و قوانین رانندگی / نکات دور زدن دوفرمان

نکات دور زدن دوفرمان

در دور زدن دوفرمانه به این نکات توجه کنید. در ابتدا دقت کنید به محض رسیدن قسمت جلوی خودرو به خط وسط بین خیابان، به طور کامل توقف کنید و پس از بررسی و نبود خطر، اقدام به دور زدن نمایید. در صورت وجود خودرو یا مانع دیگری، پس از عبور آن، به طور کامل دور بزنید. دقت کنید در تمام حالات حتماً از راهنما به خوبی بهره بگیرید. رعایت این مسأله نیز مهم است که در هنگام دنده عقب، جهت چرخاندن فرمان و راهنما برعکس می‌شود.

عدم تسلط کافی در استفاده از پدال گاز، ترمز و کلاج به دلایل متفاوتی همچون ناوارد بودن کارآموز و سفت بودن آنها اتفاق می¬افتد. چنانچه از کلاج در زمان‌های گرفتن ترمز به شیوه¬ی صحیح استفاده نکنید، موجب خاموش شدن خودرو خواهد شد. چنانچه در هنگام بالا آوردن کلاج، به طور همزمان مقداری روی پدال گاز فشار دهید، خودرو به حرکت در می¬آید. در عوض عدم تسلط روی پدال گاز و فشار دادن¬های ناگهانی روی آن، موجب شتاب ناگهانی خودرو می‌شود و احتمال تصادف و تکدر خاطر سرنشینان داخل خودرو را دارد.

به منظور تسلط روی پدال‌ها، قبل از حرکت حتماً چندین بار در حالت خاموش با پای خود آنها را بالا و پایین کنید تا بتوانید در هنگام حرکت و رانندگی آنها را به خوبی کنترل کنید. پس از تمرین کردن روی پدال‌ها و اطمینان کامل از شیوه کار با آنها، می‌توانید رانندگی ایمن‌تری داشته باشید.
قاعده ساعت ۱۰ و ۱۱ در پارک دوبل
یکی از مهم‌ترین موارد در پارک دوبل، نحوه¬ی چرخاندن فرمان و رعایت آن در هنگام پارک است.
برای انجام پارک دوبل، ابتدا دنده را در حالت دنده عقب قرار می‌دهیم. سر را برگردانده و آرام دنده عقب می‌رویم. دقت می‌کنیم هر وقت انتهای ماشین پارک شده‌ی کناری را دیدیم، فرمان را کامل چرخانده تا اتومبیل همانند عقربه ساعت ۱۱ شود. این روند تا لحظه ی مشاهده ی پلاک خودروی جلویی ادامه می‌یابد و خودرو در این حالت همانند عقربه ساعت ۱۰ خواهد شد. به محض دیدن پلاک خودروی کناری از شیشه‌ی جلو، بلافاصله فرمان را به حالت اول بر می‌گردانیم تا به ساعت ۱۱ نزدیک شویم. این روند را به اندازه‌ای ادامه می‌دهیم تا ماشین به صورت صاف و به اصطلاح در ساعت ۱۲ قرار گیرد. در این هنگام با فاصله نیم متر از جدول سمت راست و میان ماشین عقبی و جلویی پارک کرده¬ایم.
به منظور توقف پشت چراغ قرمز یا اتومبیلی که ایستاده، ابتدا کلاج را تا انتها فشار می‌دهیم. سپس ترمز می‌گیریم، در همان حالتی که کلاج را تا انتها نگه داشته‌ایم، دنده را در حالت خلاص قرار می‌دهیم. اتومبیل بدون خاموش شدن به طور کامل متوقف می‌شود. در ضمن توجه داشته باشید چنانچه قصد ترمز کامل دارید، کلاج را تا انتها بگیرید تا فشار وارد بر چرخ ها از جانب موتور حذف شود و ترمز بی جهت هدر نرود. این حالت باعث می‌شود خودروی شما دیرتر فرسوده شود.
بهترین شیوه‌ی ترمز کردن برای توقف بدین صورت است که ابتدا به آرامی ترمز کرده و سپس پدال ترمز را بیشتر فشار می‌دهیم و قبل از توقف کامل، از فشار بر پدال ترمز کم می‌کنیم.

درباره ی ebtekards

همچنین ببینید

شیوه صحیح روشن کردن و حرکت خودرو

۱- کلاج را تا انتها نگه می‌داریم. ۲- دنده را در حالت خلاص قرار می‌دهیم. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *